Reklama


Reklama


Reklama

Ruszyła 23. edycja Szlachetnej Paczki. Potrzebujące rodziny czekają na darczyńców!

18 listopada udostępniona została internetowa Baza Rodzin Szlachetnej Paczki. Opisane są tam chwytające za serce historie setek osób oczekujących na dary w tegorocznej edycji. W tym roku aż 17 strzegomskich rodzin zostało objętych programem. Każdy może zostać darczyńcą, przygotować paczkę i podzielić się dobrem w przedświątecznym czasie.

- Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki poprzedza wielotygodniowa praca wolontariuszy i wolontariuszek, którzy odwiedzają rodziny, poznają ich losy, nawiązują relacje i wspólnie ustalają, co danej rodzinie potrzebne jest najbardziej. To właśnie cały urok pomocy Szlachetnej Paczki – mówi Sandra Golińska i dodaje, że w rejonie Strzegomia w ciągu siedmiu lat udało się przekazać potrzebującym pomoc materialną wartą około pół miliona złotych.

- Szlachetna Paczka dociera tam, gdzie często nawet nie zauważamy, że dotarła bieda. Na pomoc czekają samodzielni rodzice, rodziny, które dotknęła niepełnosprawność lub nieszczęśliwy wypadek, osoby samotne i w podeszłym wieku, żyjące tuż za rogiem, w klatce obok, na sąsiedniej ulicy – mówi liderka rejonu Strzegom.

Pomóc można w bardzo prosty sposób. Wystarczy odwiedzić stronę https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/, wybrać jedną z nich i wspólnie z bliskimi czy przyjaciółmi przygotować paczkę. – Chętnie podpowiemy i pomożemy darczyńcom, jak udzielić  pomocy – informuje Sandra Golińska.

16 i 17 grudnia, w tzw. Weekend Cudów pomoc trafi do rodzin. Warto dodać, że Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom nie zajmuje się robieniem paczek, a jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami, aby ludzie otrzymali dedykowaną do ich potrzeb pomoc.
 
fot.: archiwum Radia Sudety24
2023-11-17 13:58 470 Szlachetna Paczka, Strzegom, Sandra Goilńska, baza rodzin

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb