Ruszył projekt „W bibliotece rosnę – edycja 2019”

W strzegomskiej Bibliotece Publicznej ruszył projekt pn. „W bibliotece rosnę – edycja 2019”. Podczas 30 spotkań najmłodsi będą mieli szansę edukacji czytelniczej przez uczestnictwo w zabawach, grach, quizach i teatrze.

- Główne założenia projektu to rozbudzenie potrzeb czytelniczych wśród dzieci w wieku 3 – 6 lat i wychowanie aktywnego czytelnika na całe życie. W projekcie udział wezmą dzieci, które nie chodzą do przedszkoli oraz dzieci z przedszkoli w gminie Strzegom – tłumaczy Agata Sztandera, dyrektor Biblioteki Publicznej w Strzegomiu.

Łącznie w ramach projektu odbędzie się 30 spotkań, których celem będzie aktywizacja i edukacja w kontekście czytelnictwa przez udział w grach, zabawach, quizach i teatrze.

- Będziemy integrować dzieci z różnych środowisk w naszej strzegomskiej bibliotece. Dzieci z przedszkoli wiejskich dowożone będą na zajęcie w Bibliotece Publicznej w Strzegomiu – dodaje Agata Sztandera.

Biblioteka pozyskała na realizację projektu pn.  „W bibliotece rosnę – edycja 2019” dofinansowanie w wysokości  9.800 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt będzie realizowany do 31.12.2019r.

fot. pixabay.com

2019-06-23 12:07 936 W bibliotece rosnę 2019, Biblioteka Publiczna w Strzegomiu

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb