Reklama


Reklama


Reklama

Rowerem ze Strzegomia do Jawora, Świdnicy i dalej

W zeszłym roku powstała idea, aby połączyć Strzegom z Jaworem ścieżką rowerową. Pomysł jest coraz bliżej realizacji. Trakt dla jednośladów ma przebiegać przez Mściwojów i prowadzić aż nad Odrę. W planach jest też skomunikowanie Strzegomia z Jaworzyną Śląską i Świdnicą. Budowa nowych dróg dla ma szansę rozpocząć się już w 2024 roku.

- Jedną ze ścieżek planujemy skomunikować Jaroszów, Skarżyce, Morawę ze Strzegomiem – wskazuje burmistrz Zbigniew Suchta i dodaje, że w zamyśle jest także połączenie z Jaworzyną Śląską i Świdnicą.

- Druga ścieżka rowerowa to przedłużenie ścieżki z Wieśnicy do granicy z gminą Mściwojów. Stamtąd ścieżka prowadziłaby do Jawora, a następnie szlakiem kolejki wąskotorowej aż nad Odrę, łącząc się ze szlakiem Cyklostrady Dolnośląskiej – tłumaczy włodarz Strzegomia.
 
Inwestycja będzie finansowana ze środków europejskich, z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji oraz środków własnych, prowadzona we współpracy z innymi gminami.
2023-06-12 10:48 1771 ścieżki rowerowe, budowa, projekty

Komentarze

~olga22222222222222

Od Wieśnicy do "granicy z gmina Mściwojów" czy "przez Mściwojów"? To zasadnicza różnica, bo granica z Gminą Mściwojów jest np. w Niedaszowie... Jednak lepiej byłoby chyba gdyby taka ścieżka prowadziła przez oklice Zalewu.

~Edekw

Dojdzie Tusk do władzy nie będzie piniedzy na inwestycję co hołota ( +500 plusy królowie życia i emeryci moherowe berety +13+14 darmowe leki,) będą jeździć rowerami ,do Niemca raus na szparagi bo inżynier z Afryki nie chce pracować woli gwałcić lub latać z nożem . Tusku bądź moim premierem chce żeby wróciły czasy gdy zatrudniałem ludzi na czarno 3zl na godzinę a pieniądze były głęboko Zakopane w Berlinie

~magaa

To poprosimy jeszcze oświadczenia majątkowe rady, i informację o zmianach w obwodach wyborczych w gminie.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb