Radni zwolnili przedsiębiorców z opłat koncesyjnych

Działalność lokali gastronomicznych jest nadal zakazana. Przedsiębiorcy nie wiedzą, kiedy się otworzą, a mimo to do końca stycznia br. mieli obowiązek opłacenia koncesji na alkohol. Strzegomscy radni, podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, zwolnili ich z części opłat.

10 lutego samorządowcy podjęli uchwałę dotyczącą pomocy dla lokalnych przedsiębiorców prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych w punktach sprzedaży na terenie gminy Strzegom.

Roczne opłaty za koncesję w 2021 roku wynoszą od 525 zł do 2100 zł w zależności od procentowej zawartości alkoholu w sprzedawanych napojach. Przedsiębiorcy mieli obowiązek wniesienia opłaty do 31 stycznia br. Dzięki decyzji strzegomskich radnych, przedsiębiorcom, którzy zapłacili należność za cały rok (3 raty), zostanie zwrócona 1/3 wartości opłaty koncesyjnej. Ci z kolei, którzy do 31 stycznia br. zapłacili pierwszą z trzech rat, nie będą musieli płacić w ogóle 2 raty. Termin zapłaty trzeciej raty został przesunięty z 30 września na 31 października.

Fot. pixabay.com
2021-02-14 10:49 278 Rada Miejska, Strzegom, koncesja, alkohol, ulga

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb