Reklama


Reklama


Reklama

Pożar w Urzędzie Miejskim! [FOTO+FILM]]

27 września br. przed godziną 11.00 doszło do pożaru w serwerowni budynku Urzędu Miejskiego w Strzegomiu. Ogień szybko się rozprzestrzenił i konieczna była ewakuacja pracowników. Trzy osoby zostały poszkodowane, a akcję gaśniczą utrudniała awaria sieci wodociągowej.

W piątkowe przedpołudnie doszło do pożaru budynku Urzędu Miejskiego w Strzegomiu. W wyniku przegrzania, zapaliły się komputery w serwerowni. Mimo podjętej przez pracowników akcji gaśniczej, pożaru nie udało się opanować.

Do akcji ratowniczo-gaśniczej zostały zaangażowane wszystkie siły z terenu OSP gminy Strzegom. Zarządzona została ewakuacja pracowników, a działania gaśnicze utrudniła awaria sieci wodociągowej.

- Podjęliśmy decyzję o budowie stanowiska wodnego na rzece Strzegomce i budowie magistrali wodnej, która składała się z dwóch linii W75, liczącej 567 metrów. Po zaledwie 11 minutach od przyjazdu mieliśmy zapewniony dopływ prądu wody podczas akcji gaśniczej – relacjonuje Józef Jabłoński komendant OSP gminy Strzegom.

Podczas ewakuacji stwierdzono brak 3 pracowników. Okazało się, że zostali uwięzieni w budynku. Strażakom udało się dotrzeć do poszkodowanych, którym niezbędne okazało się udzielenie pierwszej pomocy. Ofiary zostały podtrute dymem.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia, przeprowadzone dla 10 jednostek OSP z gminy Strzegom w ramach ochrony przeciwpożarowej. Koordynacja działań pokazała znakomite umiejętności strażaków oraz dowodzenia na poziomie taktyczno-bojowym.

2019-09-27 12:39 5383 pożar, OSP gminy Strzegom, Rynek

Komentarze

Widziałem tę akcję. Ale nie wiedziałem, że w takim małym mieście jak Strzegom, tyle ludzi mamy na utrzymaniu z własnych podatków. Jak to, to wyległłłłooooo...toż to szok, jak by rzekł Pawlak.

~Słuchacz

Haha niech się naucza robić ćwiczenia. Jak dochodzi do sytuacji zagrożenia to policja i straż nie zajmują się najpierw usunięciem samochodów z rynku tylko ratują życie . A jak taka sytuacja będzie miała naprawdę miejsce przykładowo na imprezie masowej to co wtedy? Straż pożarna nawet dobrze nie umiała drabiny rozstawać. A po drugie o ćwiczeniach powinien wiedzieć tylko i wyłącznie burmistrz A nie pół urzędu!

~Pikollo

I kto by pomyślał, że ten szacowany gmach przed wojną mieścił burmistrza 3 urzędników i 6 rajcow. A teraz skrywa ze setkę niezmiernie zapracowanych urzędasów

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb