.
.

Powalczą w konkursie "Odnów i wygraj" [FOTO]

Zbliża się X edycja konkursu "Odnów i wygraj" za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury materialnej gminy Strzegom. Przedsięwzięcie od dekady zachęca wspólnoty mieszkaniowe i właścicieli budynków jednorodzinnych do podjęcia remontów elewacji budynków. Nagrodami są czeki o wartości od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.  

Do 6 grudnia br. wspólnoty mieszkaniowe oraz właściciele budynków jednorodzinnych ze Strzegomia mogą zgłaszać wnioski wraz z dokumentacją fotograficzną, potwierdzającą dokonanie remontu.

- W dotychczasowych dziewięciu edycjach odnowiono w sumie 138  budynków, z czego 102  budynki  wielorodzinne, 35  budynków  jednorodzinnych  i  1  budynek  niemieszkalny. W sumie strzegomski samorząd przeznaczył ze swojego budżetu około 2,15 mln zł na nagrody w tym konkursie - tłumaczą pracownicy UM w Strzegomiu.

Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W zeszłym roku osiągnął rekordową frekwencję i pokaźną kwotę do rozdysponowania. W ręce 27 uczestników plebiscytu trafiło w sumie 348 tys. złotych.

Rozstrzygnięcie najbliższej edycji konkursu nastąpi w pierwszych tygodniach 2021 r.

2020-10-27 09:47 334 konkurs, Odnów i wygraj, Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb