Potrzebujący mogą przyjść do "Arki"

Po długiej przerwie, związanej z pandemią koronawirusa, wznowił działalność strzegomski Klub Abstynenta "Arka". Osoby zainteresowana mogą zasięgnąć porady, pomocy i czynnie uczestniczyć w warsztatach terapeutycznych.
 
Klub Abstynenta "Arka" ma za sobą prawie 19-letnią historię i doświadczenie w pomocy osobom uzależnionym.
 
- Członkowie „Arki” mają za sobą ważne wydarzenia. Ostatnio klubowicze pożegnali zmarłego Jacka Kasprzaka - dyrektora Zakładu Lecznictwa Odwykowego dla osób uzależnionych od alkoholu w Czarnym Borze. W sierpniu - miesiącu abstynencji - odbyło się klubowe spotkanie po corocznej mszy w intencji trzeźwości narodu. W tym samym miesiącu przedstawiciele klubu wyjechali na dwudniowe warsztaty terapeutyczne, które w tym roku odbyły się Licheniu. Uczestnicy uczyli się, jak rozpoznawać negatywne emocje i jakie są sposoby radzenia sobie ze złością - podsumowuje Ryszard Stochła, prezes Klubu.
 
Instytucja mieści się na parterze domu parafialnego na Palcu Jana Pawła II 10 w Strzegomiu i jest czynna we wtorki i czwartki od godz. 17.00 do 19.00.
 
Obok klubu znajduje się punkt konsultacyjny, w którym nieodpłatnych porad udzielają terapeuci uzależnień. Z pomocy można skorzystać w środy i czwartki, od godz. 14.00 do 16:30.

2020-09-28 16:58 808 Arka, Klub Abstynenta, Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb