Reklama


Reklama


Reklama

Potrącenie pieszej na Legnickiej

7 września, przy ulicy Legnickiej w Strzegomiu, na oznakowanym przejściu doszło do potrącenia pieszej.  Poszkodowana z urazem biodra trafiła do szpitala.
 
Do zdarzenia doszło około godziny 11:15 na oznakowanym przejściu dla pieszych. 54-latka przechodząc przez tzw. zebrę została potrącona przez pojazd marki Dacia, który prowadził 48-letni mężczyzna.

Poszkodowana z urazem biodra została odtransportowana do szpitala. Sprawca zdarzenia był trzeźwy, a okoliczności wyjaśni policja.

Warto wspomnieć, że ul. Legnicka jest częścią drogi wojewódzkiej nr 374, która łączy Świdnicę z Legnicą i charakteryzuje się dużym natężeniem ruchu, a tym samym przejście przez ulicę jest niebezpieczne i trudne. Dodatkowo w środy i soboty przy ul. Legnickiej odbywa się targ, który wpływa na wzrost liczby pieszych.

Fot. Poglądowe / pixabay.com

2019-09-07 14:27 3867 wypadek, potrącenie pieszej, Legnicka, Strzegom

Komentarze

~Gość1

Widziałem jak biegła po pasach! Nawet się nie rozglądala czy jadą auta! Pieszy też ma obowiązek zachować uwagę!

~Gość0000

To może kierowca osobowki powinien dostać odszkodowanie? Z racji że piesza wtargnela na drogę bo nie była na pasach. nawet nie patrząc czy cos jedzie .

~gość333

To główno Pan widział! Kobieta była na pasach, potrącono ja na 3 pasie zebry, wiec na środku pasa drogi. Kierowa tłumaczył się policji że się zapatrzył na ludzi po lewej stronie, nawet nie hamował. Jest to bezsporna wina kierowcy. Niech się cieszy że tak to się skończyło i nie zabił kobiety. Prawo ruchu drogowego mówi ze gdy pieszy dochodzi do pasów, kierowca ma obowiązek się zatrzymać.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb