.

Poseł wysłuchał Strzegomian [FOTO]

Infrastruktura drogowa, edukacja, wsparcie socjalne, system emerytalny i służba zdrowia były najczęściej poruszanymi tematami panelu dyskusyjnego Strzegomian z Ireneuszem Zyską. Poseł na Sejm RP odwiedził mieszkańców gminy na zaproszenie Klubu Gazety Polskiej w Strzegomiu.

- 29 stycznia zorganizowaliśmy spotkanie z posłem Ireneuszem Zyską i mieszkańcami gminy Strzegom, aby mieli okazję poznać polityka i opowiedzieć o swoich wątpliwościach i problemach. Panel dyskusyjny był merytoryczny i dzięki niemu mamy nadzieję, że wiele spraw będzie miało swoje rozwiązanie, ponieważ poseł obiecał skierowanie ich do odpowiedzialnych instytucji w kraju – tłumaczy Wioletta Świątek-Kardela, radna Rady Miejskiej w Strzegomiu.

Poseł Ireneusz Zyska prócz swojego biogramu przedstawił także bieżącą sytuację polityczną w kraju, nie stroniąc od odpowiedzi na pytania. Uczestnicy spotkania poruszali tematy związane z infrastrukturą drogową, edukacją, wsparciem socjalnym, systemem emerytalnym, służbą zdrowia, a także tematem mediów w Polsce. Poseł nie krył sympatii do gminy Strzegom, nazywając ją przestrzenią i ojczyzną bliską sercu.

- Strzegom, Świebodzice i Wałbrzych to moje miejsce na ziemi. W Świebodzicach urodziłem się i mieszkam, w Wałbrzychu mieszkałem i mam tam rodzinę ze strony ojca, natomiast Strzegom i okolice to z kolei liczna rodzina ze strony mamy. Zatem jest to moja mała ojczyzna, przestrzeń prywatna, bliska mojemu sercu – powiedział Ireneusz Zyska, poseł na Sejm RP.

Organizatorzy zapowiadają, że takich spotkań będzie więcej, a mają one służyć możliwości bezpośredniego kontaktu społeczeństwa z politykami na szczeblu wojewódzkim i krajowym.

- Takie spotkania zamierzamy organizować cyklicznie, aby głos Strzegomian był słyszany także na najwyższych szczeblach władzy w kraju. Niebawem zaprosimy na panel dyskusyjny z Michałem Dworczykiem - szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ireneuszem Zyską – posłem na Sejm RP i Kamilem Zielińskim – wicewojewodą dolnośląskim – dodaje Wioletta Światek-Kardela.

Spotkanie miało charakter otwarty i każdy mógł w nim wziąć udział.

2019-01-30 12:41 729 Ireneusz Zyska, Wioletta Świątek-Kardela, Gazeta Polska

Komentarze

A przepraszam. Ja zapytam, z jakiej frakcji jest Pan poseł? jeśli nie jest z partii...tej jedynie słusznej, to nie ma sensu organizowania jakichkolwiek spotkań. Po za tym, jest to poseł, o pracy którego w sejmie się nie słyszy (coś w rodzaju posła Murdzka). Czy jest sens organizowania jakichkolwiek spotkań z takim posłem? Więcej zdziałam ja, jak będę darł ryja przed domem władzy w Rynku

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb