.
.

Ponad 385 tys. zł dotacji na drogi dla rolników [FOTO]

To już pewne, będzie modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych w Stanowicach i Godzieszówku. 1 czerwca gmina Strzegom otrzymała promesę z rąk wicemarszałka województwa. W sumie chodzi o kwotę ponad 385 tys. złotych.

- Przywozimy dobre informacje. Tym razem chodzi o wsparcie dla Godzieszówka i Stanowic, ponieważ Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyznał dotację na budowę dróg dojazdu rolnego. Jest to wsparcie, które pomoże rolnikom dojechać do swoich pól, ale te drogi będą stanowiły także pewną atrakcję, choćby  dla rowerzystów - mówi Grzegorz Macko, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

W przypadku drogi w Stanowicach chodzi o odcinek 340 m, gdzie dofinansowanie wyniesie 71 400 zł. Droga w Godzieszówku będzie natomiast pierwszą poscaleniową, finansowaną w 100 procentach przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Chodzi o niebagatelną kwotę 314 tys. złotych.

Wicemarszałek, podczas wizyty w Strzegomiu, wspomniał o chęci wspierania kolejnych inwestycji i podziękował za upór burmistrza Strzegomia w drodze do pozyskiwania dotychczasowych dotacji.

Fot. facebook.com
2020-06-02 10:12 347 dofinansowanie, Godzieszówek, Stanowice, Grzegorz Macko,

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb