.
.

Policyjny pościg za 20-latkiem!

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu po pościgu najpierw autem, a potem pieszo, zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

17 października br., w godzinach popołudniowych, policjanci patrolujący rejon gminy Strzegom zauważyli samochód osobowy marki VW, którym poruszał się mężczyzna.  Sposób jazdy kierowcy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Policjanci postanowili zweryfikować swoje podejrzenia, nakazali kierującemu zatrzymanie samochodu, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych.  
  
- Ani sygnały świetlne, ani dźwiękowe, mające na celu zatrzymanie pojazdu do kontroli nie nakłoniły kierowcy do zdjęcia nogi z gazu. Widząc radiowóz rozpoczął on ucieczkę. Funkcjonariusze podjęli pościg za uciekinierem oznakowanym radiowozem z włączonymi sygnałami pojazdu uprzywilejowanego. 20-letni kierujący nie widząc dalszych szans ucieczki, gwałtownie zmienił kierunek jazdy, następnie wjechał do przydrożnego rowu, pośpiesznie opuścił auto i zaczął uciekać pieszo.  Jednak trwało to niedługo, bo policjanci szybko go zatrzymali - relacjonuje zdarzenie st. sierż. Magdalena Ząbek, Oficer Prasowy KPP Świdnica.  
 
Zatrzymany mężczyzna to 20-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, od którego policjanci wyczuli wyraźną woń alkoholu. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało blisko 0,9 promila alkoholu w organizmie. 
  
Teraz 20-latek, za swoje czyny odpowie przed sądem.Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami do 15 lat. 
 
Fot.: policja.pl

2019-10-18 19:44 1190 policja, pościg, Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb