.
.

"Pokój Gospodarstwa Domowego" już działa! [FOTO]

Przeszło rok temu Sandra Golińska i Renata Tułodziecka, mamy podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych w Strzegomiu wpadły na pomysł stworzenia warsztatu pod nazwą "Pokój Gospodarstwa Domowego". 12 grudnia ich wizja stała się rzeczywistością, a pracownia ma kształcić praktycznie i usamodzielniać podopiecznych.

- Brawo wy - takie komentarze pojawiały się na otwarciu "Pokoju Gospodarstwa Domowego" w Zespole Szkół Specjalnych w Strzegomiu. Pomysłodawczyniami projektu są Sandra Golińska i Renata Tułodziecka, które w rok zrealizowały swój plan.

- Wszytko zaczęło się od koncertu charytatywnego pn. "Zbudujmy razem szczęście". Do pomocy przyłączyli się członkowie Strzegomskiej Grupy Motocyklowej, tworząc I w historii zjazd. To był zaczyn finansowy do realizacji przedsięwzięcia - tłumaczy Sandra Golińska, współrealizator projektu.

Zadaniem pracowni jest przygotowanie podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych do samodzielnego gospodarowania. Z zajęć, które odbywają się pod okiem nauczycieli może korzystać jednocześnie 8 osób.

- Wyposażenie dostosowaliśmy do wymogów przedszkolaków, ale i starszych uczniów. Mamy dwupoziomową wyspę roboczą, dopasowaną do każdego wzrostu. Oprócz lodówki, kuchenki i innych sprzętów AGD, posiadamy także profesjonalne garnki i naczynia - dodaje Sandra Golińska.

Jak zapowiadają pomysłodawczynie, to nie koniec działań na rzecz społeczności szkoły.

- Zapewne to nie pierwsza i nie ostatnia pracownia, którą pragniemy zrealizować. Cały remont, adaptację pomieszczenia wykonaliśmy sami. W ruch poszły wiertarki, wkrętarki i inne narzędzia, dlatego dziś nie ma dla nas rzeczy niemożliwych - opowiada Renata Tułodziecka, współrealizator projektu. - Odczuwamy ogromną satysfakcję, ponieważ dzięki warsztatowi szkoła kontynuuje działania prowadzone w domu. Mam tu na myśli proces uczenia samodzielności.

Projekt został sfinansowany społecznie, dzięki pomocy włodarzy gminy Strzegom, Centrum Chrześcijańskiego Kościoła Zielonoświątkowego w Strzegomiu, Strzegomskiego Centrum Kultury, Strzegomskiej Grupy Motocyklowej, lokalnych placówek edukacyjnych, artystów i przedsiębiorców.

Warto wspomnieć, że Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu prowadzi także inny projekt, mający na celu rozwój artystyczny dzieci dotkniętych autyzmem. Finałem przedsięwzięcia będzie mobilny wernisaż połączony z happeningiem, przybliżającym odbiorcom temat autyzmu. Opiekunem projektu jest również Sandra Golińska.
 
2019-12-12 18:46 1899 Pokój Gospodarstwa Domowego, Zespół Szkół Specjalnych, Sandra Golińska, Renata Tułodziecka

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb