Podaruj Sabinie szansę na życie!

23-letnia Sabina Latosińska szuka genetycznego bliźniaka, który jest szansą na wyjście z bardzo rzadkiej choroby. Strzegomianie będą mieli szansę podzielenia się cząstką siebie już 18 listopada.

- Przeszczep szpiku to jedyna szansa na normalne życie,  dlatego szukamy dla Sabiny genetycznego bliźniaka. Niestety, nikt z rodziny nie może zostać dawcą  – mówi Katarzyna Kozłowska, inicjatorka akcji „Zostań Dawcą Szpiku – Sabina i inni liczą na Twoją pomoc” organizowanej przez Fundację DKMS.  – W całej akcji nie chodzi o pieniądze, a o chęć zarejestrowania się w banku dawców szpiku, by podarować szansę na czyjeś życie. Za nami jest terapia lekiem kosztującym 3 miliony rocznie, która nie zadziałała.

Sabina mieszka w gminie Udanin, zaledwie 14 km od Strzegomia i ma wielu znajomych wśród mieszkańców gminy, plany na przyszłość oraz marzenia o założeniu własnej rodziny. Sama ambicja i wytrwałość w walce z chorobą nie wystarczają.

18 listopada, w niedzielę od godziny 14.00 do godziny 18.00 osoby, które ukończyły 18 rok życia oraz ważą więcej niż 50 kg mogą przyjść do Strzegomskiego Centrum Kultury i zarejestrować się w banku dawców szpiku.

- Rejestracja trwa kilka minut i polega na wypełnieniu ankiety oraz pobraniu próbek śliny przy pomocy jednorazowych patyczków - wymazówek – tłumaczy Katarzyna Kozłowska.

Zarejestrować się można również za pomocą strony www.dkms.pl


Źródło: facebook.com / Fot. Katarzyna Kozłowska
2018-11-14 13:54 1889 Sabina Latosińska, przeszczep szpiku, DKMS, pomoc Sabinie

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb