Reklama


Reklama


Reklama

Pobiegli „Tropem Wilczym” [FOTO]

3 marca po raz siódmy w Polsce, a czwarty w Strzegomiu odbył się „Tropem Wilczym” Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych . W tym roku wystartowało ponad 100 uczestników, którzy oddali hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963.

Bieg rozpoczął się punktualnie o godzinie 12.00 z pod pomnika Żołnierzy Wyklętych w Parku przy ul.Kamiennej w Strzegomiu.  Impreza miała charakter biegowo-patriotyczny i skupiła zarówno dorosłych, jak i najmłodszych mieszkańców gminy Strzegom.

- Dziś wystartowało ponad 100 zawodników, a najważniejsze że przyszły licznie rodziny z dziećmi, wśród których propagowane są wartości patriotyczne i historyczne. Najbardziej zależało mi właśnie na tym, aby dzisiejsze spotkanie stało się świętem rodzinnym, upamiętniającym żołnierzy wyklętych, niezłomnych i zapomnianych, którzy stali się dla nas bohaterami – mówi Grzegorz Pidanty, organizator Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Bieg odbył się na dystansie 1963 metrów, który jest związany z datą śmierci Józefa Franczaka – pseudonim „Lalek”, będącego ostatnim poległym w boju partyzantem ruchu poakowskiego w Polsce. Zastrzelili go funkcjonariusze ZOMO i SB w Majdanie Kozic Górnych koło Świdnika.

Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal oraz gorący poczęstunek.

2019-03-03 15:00 2749 Tropem Wilczym, Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb