Pierwszy „Zryw Wolności” zakończony sukcesem [FOTO]

W miniony weekend, w Jaroszowie odbył się wyjątkowy koncert edukacyjno-patriotyczny, przygotowany przez Związek Strzelecki Oddział Strzegom im. Orląt Lwowskich. Była chwila zadumy, wzruszenia i gromkie brawa. Kolejne wydarzenie pn. „Zryw Wolności” już 20 czerwca w parku Strzegomskie Planty.
 
- Koncert w formie narracji weterana - powstańca śląskiego, przedstawił historię powstań śląskich i plebiscytu, a także przyłączenia Śląska do Polski. Barwna narracja przeplatana piosenkami oraz scenkami - w których swój udział licznie zaprezentowali nasi Strzelcy i rekonstruktorzy z całego Dolnego Śląska - pozwoliły poczuć się niejako uczestnikiem tamtych wydarzeń – tłumaczy st. sierż. Błażej Kołodziej, reżyser i organizator przedstawienia.

Całość koncertu zakończyła scena wkroczenia Wojska Polskiego na Śląsk oraz dekoracji odznaczeniami powstańców przez Marszałka Józefa Piłsudskiego, już po przyłączeniu Śląska do Ojczyzny.

- Zwieńczeniem koncertu była piosenka "Niepodległa, Niepokorna" wykonana przez wszystkie wokalistki - członkinie naszej sekcji artystycznej – dodaje Błażej Kołodziej.
 
W wydarzenie zaangażowało się wiele osób, środowisk i organizacji, w tym: Stwowarzyszenie Kawaleryjskie im. 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich, S.R.H Szpica, Koło Gospodyń Wiejskich "Morwa Biała", Zespół Jeruzalem, Strzegomskie Centrum Kultury oraz parafia w Jaroszowie.
 
Fot.: Waldemar Jędruch
2021-06-07 13:24 423 Zryw Wolności, koncert, Jaroszów

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb