.
.

Pierwsza „Lodówka Społeczna” w powiecie!

Liczy się gest i chęć podzielenia z innymi jedzeniem - tak w skrócie można opisać inicjatywę pn. „Lodówka Społeczna”, która zaczęła działać w Strzegomiu. Jest to pierwsza taka inicjatywa w powiecie świdnickim, a jej pomysłodawcą jest Jacek Zięba - przewodniczący Rady Parafialnej w kościele pw. Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej.

Przestrzeń, w której można się podzielić żywnością jest zlokalizowana na plebanii przy prafii pw. Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej w Strzegomiu. W jednym z garaży stanęła szafa chłodnicza oraz kosze na produkty suche, warzywa i owoce.

- To nie jest mój autorski pomysł, ale zaczerpnięty od pana Jana Piątka nazywanego „Janem od lodówek” z Wrocławia. Skontaktowałem się z nim, zapytałem o jego doświadczenia, a następnie po konsultacjach z bliskimi postanowiłem, że warto przenieść pomysł na nasz grunt – tłumaczy Jacek Zięba.

W realizację inicjatywy pana Jacka włączyła się rodzina, Rada Parafialna oraz proboszcz ks. Marek Żmuda. Obojętni nie pozostali także darczyńcy, którzy już w pierwszym dniu zasilili szafę chłodniczą oraz kosze żywnością.

- Liczymy na to, że akcja nie będzie jednorazowa, ale długofalowa i pozwoli przyzwyczaić darczyńców i potrzebujących do tego, że jest takie miejsce w mieście, w którym bez zobowiązań można się podzielić żywnością – dodaje Jacek Zięba.

W „Lodówce Społecznej” jest miejsce na produkty pochodzące z zakupu, ale także domowe pod warunkiem, że będą odpowiednio zapakowane i zawierały opis z datą przygotowania.

Przestrzeń do wymiany żywności jest dostępna od poniedziałku do soboty w godzinach od 10.00 do 17.00. na plebanii przy ul. Kościuszki 4. W okresie letnim godziny działania zostaną wydłużone do 19.00.
 
2019-02-11 14:41 1861 Lodówka Społeczna, Jacek Zięba

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb