Pieniądze na Dobry Start dla uczniów

Ruszyła druga edycja rządowego programu pn. „Dobry Start”, który zakłada wypłatę 300 zł dla uczniów do ukończenia 20. roku życia, a w przypadku osób niepełnosprawnych do 24. roku życia. Wnioski można składać od 1 lipca drogą elektroniczną, a od 1 sierpnia na papierze.

Z jednorazowego świadczenia mogą skorzystać uczniowie do 20. roku życia oraz osoby niepełnosprawne do ukończenia 24. roku życia. Środki w ramach programu „Dobry Start” nie przysługują dzieciom uczęszczającym do przedszkola i zerówki. Świadczenie nie przysługuje również młodzieży uczącej się w szkole policealnej i dla dorosłych, a tym samym nie obejmuje studentów.

Wnioski w ramach programu można składać od 1 lipca drogą elektroniczną m.in. przez stronę Ministerstwa Rodziny em-patia.mrpips.gov.pl. Dokumenty na papierze będą przyjmowane od 1 sierpnia w Ośrodku Pomocy Społecznej w Strzegomiu przy ul. Armii Krajowej 23 - codziennie od godz. 7.30 do godz. 15.00.

W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny tzw. wyprawkę otrzymają nie później niż 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę jednorazowego świadczenia.

W tym roku zrezygnowano z konieczności wydania i doręczenie decyzji administracyjnej, co ma obniżyć koszty programu i usprawnić działanie urzędników. Jeżeli wnioskodawca wskaże we wniosku adres poczty elektronicznej, to wówczas otrzyma informację o przyznaniu świadczenia na podany adres mailowy.

2019-07-05 17:08 4325 Dobry Start, wyprawka, 300+, OPS Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb