.
.

Paweł Krysiak – rajdowym Mistrzem Polski 2018

Paweł Krysiak i Maciej Trela zakończyli na podium walkę, na trasach 75. Rajdu Polski, połączonych rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy (ERC) w Mikołajkach. Dla zawodnika Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej było to decydujące starcie w drodze po kolejny tytuł Mistrza Polski w klasie Open 2WD+.

75. Rajd Polski był najtrudniejszym etapem w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski z uwagi na podwójne punkty, które załogi miały do zdobycia oraz szutrowe nawierzchnie, na których debiutował duet.

- Choć w rajdach funkcjonuję od ponad 15 lat, to do tej pory rywalizowałem tylko na nawierzchniach asfaltowych i nie miałem okazji ścigać się na szutrze - mówi Paweł Krysiak, zawodnik Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej. - Przed zawodami odbyliśmy krótkie testy na trasie Pasym - Elganowo. Za pomoc w ich organizacji bardzo dziękuję panu Jerzemu Mazurowi i panu Krzysztofowi Hołowczycowi. To niesamowite, jaka jest różnica w prowadzeniu auta między asfaltem a luźną nawierzchnią, od nowa uczę się jeździć – dodaje Krysiak.

Rywalizacja była bardzo zacięta, ponieważ aż 4 zawodników miało szansę wyjechać z Mikołajek z tytułem Mistrza Polski w Open 2 WD+. Paweł Krysiak i Maciej Trela odcinali się od kalkulacji i spekulacji w trakcie rajdu, a skupiali się wyłącznie na technice jazdy po szutrowej nawierzchni.

75. Rajdu Polski rozpoczął się 21 września w piątek, w godzinach wieczornych, na torze Mikołajki Arena . W sobotę na zawodników czekało 8 odcinków specjalnych na trasie o długości ponad 115 kilometrów. W niedzielę rajdowcy przejechali 6 prób sportowych i zakończyli rywalizację ceremonią mety, na której oficjalnie Paweł Krysiak uzyskał tytuł Mistrza Polski 2018 z klasie Open 2 WD+.

Fot. Mateusz Banaś

2018-09-23 19:55 835

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb