Patryk Walczuk mistrzem świata!

- Jestem mega dumny i spełniony, bo takie chwile jak ta uświadamiają mi jasno, że to co kocham, robię najlepiej jak tylko mogę. Najlepiej na świecie! – powiedział strzegomski kulturysta Patryk Walczuk chwilę po tym, jak zdobył tytuł mistrza świata w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

W jego kategorii Men’s Phisique (Fitness Plażowe) wzięło udział ponad 80 zawodników w 6 kategoriach wzrostowych. Rywalizacja była bardzo zacięta, rywalami byli zawodnicy m. in. z Hiszpanii, Chin, Japonii, Iranu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Norwegii, Słowacji i Ukrainy. Idealnie symetryczna sylwetka, równomiernie rozwinięte partie mięśniowe, swoboda na scenie połączona z perfekcyjną prezentacją oraz do tego nieschodzący z twarzy uśmiech pozwoliły mu zdobyć złoty medal MŚ. Po raz kolejny w swojej karierze stał dumnie na najwyższym stopniu podium i ze wzruszeniem wysłuchał hymnu Polski.
 
Przypomnijmy, że Patryk Walczuk jest tegorocznym złotym medalistą mistrzostw Polski i mistrzostw Europy w kategorii sylwetkowej Men’s Phisique (Fitness Plażowe) do 173 cm. Pierwsze miejsce zdobyte przez niego w zawodach z cyklu Pucharu Polski w Warszawie, dało mu awans do grupy najlepszych sportowców Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego i powołanie do kadry na MŚ.

Fot.: prywatne archiwum / Patryk Walczuk
 
2019-11-15 13:41 1051

Komentarze

~Kedziorek

Super. Trzeba być dumnym, że z naszych okolic pochodzi utalentowany sportowiec, czy się ktoś interesuje czy nie to na pewno sukces dla tego młodego chłopaka. Teraz pewnie przydałby się dobry sponsor, który umożliwiłby mu rywalizacje w zawodowstwie - o ile będzie tam chciał dalej walczyć. Gratulacje

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb