Reklama


Reklama


Reklama

Orkiestra dęta w Strzegomiu pod batutą Anny Mondry

Mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje, rzadziej mówi się o tym, że nauka gry na instrumentach może znacząco wspomagać rozwój dzieci i stanowić ciekawą alternatywę spędzania wolnego czasu.  W Strzegomskim Centrum Kultury istnieje możliwość nauki gry na instrumentach dętych blaszanych i drewnianych oraz koncertowania z orkiestrą dętą. Zajęcia są darmowe, dla dzieci od szóstego roku życia. Górnej granicy wieku nie ma.

Naukę gry prowadzi Anna Mondry, która na co dzień pracuje w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu oraz koncertuje po Europie z Hansem Zimmerem, zdobywcą Oscara za muzykę do filmów „Król lew” oraz „Diuna”. Artystka  uczy gry na instrumentach dętych blaszanych (trąbka, puzon, waltornia, sakshorn) oraz na flecie poprzecznym. Na klarnecie i saksofonie uczy Daniel Swoboda. Muzycy planują skompletować zespół, z którym 10 lutego zagrają koncert w wałbrzyskiej filharmonii.

- Granie na instrumencie rozwija wiele umiejętności rozwojowych, stymuluje zdolności poznawcze, pobudza kreatywność, uczy cierpliwości i samodyscypliny oraz wzmacnia pamięć i zdolności językowe – wymienia Anna Mondry i zachęca do udziału w zajęciach.

Strzegomskie Centrum Kultury informuje, że zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki w CAS Karmel w Strzegomiu, są w pełni darmowe, a instrumenty można wypożyczyć.
2023-10-27 14:33 805 orkiestra dęta, Strzegom, Anna Mondry, SCK, CAS Karmel,

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb