.
.

Obchodzą urodziny raz na cztery lata!

Urodzeni 29 lutego wreszcie mogą zdmuchnąć świeczki na torcie, ponieważ jest rok przestępny. Taki dzień zdarza się raz na cztery lata. Wszystkiego najlepszego!

29 dzień lutego w roku przestępnym bierze się z faktu, że każdy rok liczy sobie tak naprawdę 365,25 dni. Problem ten rozwiązuje się dodając raz na 4 lata dodatkowy dzień, składający się z czterech ćwiartek dnia.

Urodzeni 29 lutego często obchodzą urodziny co cztery lata, ale wcale nie oznacza to, że przybywa im lat cztery razy wolniej niż innym. Przy obliczaniu wieku osoby fizycznej termin upływa z początkiem ostatniego dnia. Czyli urodzony 29 lutego przestępnego roku, kolejne urodziny będzie obchodził 28 lutego. Wielu jednak świętuje zgodnie z kalendarzem i stawia nieco mniej świeczek na torcie niż pozostali jubilaci, urodzeni w inne dni.

Najbardziej znanym urodzonym 29 lutego wydaje sie  Gioacchino Rossini, włoski kompozytor oper. Jego dziełem są między innymi  "Cyrulik sewilski" i "Wilhelm Tell". Najważniejszym polskim wydarzeniem, które miało miejsce 29 lutego, była prawdopodobnie konfederacja barska w 1768 roku.

Fot. pixabay.com
2020-02-29 11:34 397 rok przestępny, 29 lutego, urodziny

Komentarze

~otofoig

http://mewkid.net/when-is-xaxlop/ - Amoxicillin Online Buy Amoxicillin Online ybx.nsvy.naszstrzegom.pl.iis.zz http://mewkid.net/when-is-xaxlop/

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb