Reklama


Reklama


Reklama

Obchody Dnia Sybiraka w Strzegomiu [FOTO]

16 września przedstawiciele Koła Związku Sybiraków oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegomiu złożyli wieńce i kwiaty pod pomnikiem Bezimiennej Matki Sybiraczki. Uczcili w ten sposób Dzień Sybiraka, pamiętając o 83. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę.

Jerzy Orabczuk, prezes Koła Związku Sybiraków w Strzegomiu nie ukrywał wzruszenia z powodu tak licznej grupy dzieci i młodzieży, która przybyła na spotkanie pod pomnikiem. Pochwalił również dobrą współpracę ze strzegomską szkołą podstawową nr 4 w zakresie wskrzeszania historii o walce z okrucieństwem Syberii.


W obchodach Dnia Sybiraka uczestniczyli przedstawiciele Koła Związku Sybiraków w Strzegomiu, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego, samorządowcy,  reprezentanci lokalnych organizacji i mieszkańcy.

Przypomnijmy, 1 i 17 września 1939 roku to daty wyznaczające początek XX-wiecznej gehenny Polaków. Dokładnie 83 lata temu dwa zbrodnicze totalitaryzmy, niemiecki i sowiecki, na dobre rozpoczęły swoją ekspansję. Polska stała się pierwszą ofiarą ich zbrodniczych, militarnych planów. W 1939 roku, po dwudziestu latach niepodległego rozwoju, Rzeczpospolita Polska po raz kolejny zniknęła z mapy świata.
2022-09-16 11:49 749 Dzień Sybiraka, obchody, PSP nr 4, Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb