Nowe ambulanse w świdnickim pogotowiu. Pierwszy z nich trafił do Strzegomia [FOTO]

Pod koniec ubiegłego roku świdnickie pogotowie rozstrzygnęło przetarg na zakup trzech nowych karetek za kwotę niespełna dwóch milionów złotych. 23 stycznia jedna z nich została uroczyście przekazana do Strzegomia. Zakup ambulansu wraz z nowoczesnym sprzętem współfinansowała gmina Strzegom oraz powiat świdnicki.

Koszt zakupu ambulansu wyniósł prawie 660 tys. zł przy wkładzie 130 tys. zł, pochodzącym od strzegomskiego samorządu. Starostwo Powiatowe w Świdnicy dołożyło ze swojego budżetu kwotę 260 tys. zł, zaś Powiatowe Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy – blisko 270 tys. zł.

Jak informuje dyrektor świdnickiego pogotowia, Małgorzata Jurkowska, nowy nabytek to karetka w standardzie P, przeznaczona do pracy zespołu podstawowego w Podstacji Wyjazdowej Pogotowia w Strzegomiu.

Ambulans jest wyposażony w najnowsze technologie, co ma zagwarantować pacjentom jak najlepszą opiekę medyczną. Jest to bardzo ważne, ponieważ podstacja w Strzegomiu odpowiada za obsługę dużego obszaru całej gminy.

Przekazanie karetki odbyło się w obecności władz miasta, przedstawicieli samorządu i jednostek służby zdrowia z powiatu świdnickiego oraz ratowników medycznych, którzy będą użytkować nowy sprzęt.

Według zapewnień Małgorzaty Jurkowskiej ze świdnickiego pogotowia, pozostałe dwa ambulanse będą stacjonowały w Świdnicy oraz Świebodzicach.
2023-01-23 16:21 582 ambulans, karetka, Strzegom, pogotowie

Komentarze

~Janek57

Takie zakupy cieszą nas,jest się czym pochwalić.Oby dobrze służyła naszym mieszkańcom.Oczywiście, żeby jak najmniej wyjazdów było.

~do Janek 57

No oczywiście, że cieszą. Tylko radość może nie trwać długo. Najpierw, ta nowa piękna karetka zostanie przez powiatową stację pogotowia podmieniona na jakiegoś starego trupa, a potem zniknie jak ta z przed kilkunastu lat. A na tamtej to nawet pisało DAR MIASTA STRZEGOMIA. I rozpłynęła się we mgle jak kamfora.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb