.
.

Nocny pożar na Kościuszki [FOTO]

Kłęby dymu unoszące się nad Strzegomiem spowodowała paląca się sadza w przewodzie kominowym domu przy ul. Tadeusza Kościuszki 19. Do pożaru doszło 23 maja, kilka minut po godzinie 23.00.

Pierwsi na miejscu akcji pojawili się druhowie z OSP Strzegom, którzy po szybkiej ocenie sytuacji przystąpili do akcji gaśniczej. Ogień w przewodzie kominowym został błyskawicznie opanowany. Z uwagi na duże zadymienie klatki schodowej, strażacy zasugerowali mieszkańcom, w tym matce z małym dzieckiem, aby opuścili budynek na czas działań.

Tego typu zdarzenia są o tyle niebezpieczne, że gwałtowna reakcja spalania może spowodować pęknięcie i nieszczelności w przewodzie kominowym. Wysoka temperatura lub ogień wydobywający się z szczelin komina może doprowadzić do pożaru w budynku, a przez pęknięcia do pomieszczeń mieszkalnych może dostawać się również dym oraz zabójczy dwutlenek węgla.

Przyczyną takich sytuacji najczęściej jest brak czyszczenia przewodów dymowych. Jednak to nie wszystko. Palenie w piecu śmieciami, mokrym drewnem również prowadzi do osadzania się cząsteczek sadzy.
W akcji udział brali strażacy z jednostek: OSP Strzegom i JRG Świebodzice oraz policja.

2019-05-23 23:54 2146 pożar sadzy, Kościuszki, Strzegom, OSP Strzegom

Komentarze

~Piotreks

Zabójczy jest tlenek węgla a nie dwutlenek węgla tego uczyli kiedyś już w szkole podstawowej

~Przechodzień

Pierwsi na miejscu byli policjanci, którzy wyprowadzili mieszkańców na kilka minut przed przyjazdem strażaków. Panie dziennikarzyno jak pan nie wiesz to nie pisz bujd ns resorach, bo kompromitujesz i siebie i portal.

~Nosacz

Kurła! Pioter! Weź no nakryj się z Dżesiką kołderą to zobaczysz, że dwutlenek też zabije. Do jakiej ty podstawowki chodził? :D https://pl.wikipedia.org/wiki/Dwutlenek_w%C4%99gla

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb