Noc Kupały u strzegomskich przedszkolaków [FOTO]

Dzieci ze strzegomskiego przedszkola im. „Misia Uszatka” na długo zapamiętają noc z 21 na 22 czerwca. W letnie przesilenie puszczały wianki na wodę, tańczyły wokół ogniska i poszukiwały kwiatu paproci. Wychowankowie i kadra obchodzili w ten sposób, niczym dawni Słowianie, Noc Kupały.

- W wieczornej scenerii, przy poświacie księżyca, spotkaliśmy się w ogrodzie przedszkolnym w białych strojach, z wiankami i kapeluszami na głowach – relacjonuje Wiesława Górka, dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 2 w Strzegomiu.

Przedszkolakom towarzyszyli nauczyciele, którzy czuwali nad bezpieczeństwem podczas biesiady przy ognisku i wieczorno-nocnych harców.

- Po radosnych zabawach przyszła kolej na "zieloną noc". Dla naszych absolwentów to już ostatnia noc w przedszkolu – dodaje dyrektor Wiesława Górka.

Dyrektor Przedszkola Nr 1 z oddziałem integracyjnym w Strzegomiu, Monika Kurek informuje, że podobne wydarzenie odbędzie się w „jedynce” w noc z 23 na 24 czerwca. W tym przypadku kadra także zapowiada wiele atrakcji dla najmłodszych.

Fot.: FB/Miś Uszatek
2022-06-22 16:41 567 przedszkole nr 2, Strzegom, Miś Uszatek, Wiesława Górka, Noc Kupały, Noc Świętojańska

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb