Reklama


Reklama


Reklama

Niebieski marsz przeszedł ulicami Strzegomia [FOTO]

Corocznie na początku kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji 3 kwietnia ulicami Strzegomia przeszedł niebieski marsz, który był gestem solidarności  z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami.

Małgorzata Zaremba z Zespołu Szkół Specjalnych w Strzegomiu podkreśla, że Dzień Świadomości Autyzmu jest bardzo ważnym wydarzeniem. - Propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie ułatwia wychodzenie z naszymi dziećmi na zewnątrz.   Ich spojrzenie na świat nie jest ani lepsze ani gorsze. Jest po prostu inne – dodaje dyrektorka placówki.

Podczas happeningu w Centrum Aktywności Społecznej Karmel było mnóstwo radości, śpiewu, tańców, ale również ważnych treści edukacyjnych przygotowanych przez dzieci ze strzegomskich szkół podstawowych.  – Autyzm to nie choroba, to element życia. Nie bądź zielony w temacie autyzmu, bądź niebieski, tak jak my! – recytowali uczniowie PSP nr 2.

Koordynatorka wydarzenia Wioletta Urban-Smagłowska mówi, że przesłaniem niebieskich happeningów jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się ze spektrum autyzmu. – Myślę, że w Strzegomiu nie ma już chyba takiej osoby, która by nie wiedziała, po co ten niebieski kolor – podsumowała z radością organizatorka.
 
Tegoroczna 5. edycja happeningu odbyła się tradycyjnie pod patronatem burmistrza Strzegomia. Udział wzięli uczniowie oraz nauczyciele z PSP nr 2, PSP nr 3, PSP nr 4, Zespołu Szkół Specjalnych, podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej, a także samorządowcy i przedstawiciele duchowieństwa.
2024-04-03 16:10 873 niebieski marsz, autyzm, Światowy Dzień Świadomości Autyzmu,

Komentarze

https://www.radiosudety24.pl/debata-kandydatow-na-burmistrza-strzegomia-podcast,a4838

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb