Reklama


Reklama


Reklama

Niebieski happening w Strzegomiu [FOTO]

2 kwietnia podopieczni i nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych w Strzegomiu zorganizowali niebieski happening z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W przedsięwzięcie, jako wyraz solidarności z osobami z autyzmem włączyły się także inne instytucje z gminy Strzegom.

-  Chcemy dzisiaj przybliżyć wszystkim, że dzieci i dorośli z autyzmem są wśród nas i nie jest to choroba, a zaburzenie procesów emocjonalnych. Czasami dzieci autystyczne to osoby,  którym nadmiar dźwięków, emocji, sytuacji w środowisku przeszkadza i zaburza procesy myślowe – tłumaczy Małgorzata Zaremba, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Strzegomiu.

 Podopieczni i nauczyciele z ZSS w Strzegomiu rozdawali przechodniom kwiaty w kolorze niebieskim, symbolizującym jedność z dotkniętymi autyzmem. Happening był także okazją do działań edukacyjnych w zakresie autyzmu.

W przedsięwzięcie włączyli się włodarze miasta, Centrum Aktywności Społecznej „Karmel”, Strzegomskie Centrum Kultury, Wydział Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miejskiego oraz Szkoła Podstawowa nr 4 w Strzegomiu organizując spotkanie integracyjne na dziedzińcu CAS „Karmel”. Prócz gier, zabaw, występów artystycznych, uczestnicy mieli okazję obejrzeć film edukacyjny na temat autyzmu.

Tuż po zmroku na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem, Wieża Targowa w Rynku  rozbłyśnie w kolorze niebieskim.

Fot. Tomasz Smagłowski – CAS „Karmel” / Joanna Dejnaka – ZSS w Strzegomiu

Źródło: Tomasz Smagłowski – CAS „Karmel” / Joanna Dejnaka – ZSS w Strzegomiu
2019-04-02 19:10 3077 Zespołu Szkół Specjalnych w Strzegomiu, autyzm, dzień autyzmu

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb