Nie przegap 300 zł z programu „Dobry Start”

Od 1 lipca jedynie drogą online można składać wnioski w ramach programu „Dobry Start”. Dzięki niemu uczniowie rozpoczynający rok szkolny otrzymają 300 zł jednorazowego wsparcia. 10 sierpnia br. pracownicy ZUS będą pomagać w złożeniu wniosku w strzegomskim Ośrodku Pomocy Społecznej.
 
Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Na dziecko niepełnosprawne, uczące się w szkole,  świadczenie przysługuje do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Nowe zasady naboru wniosków?
Od 1 lipca br., zgodnie z wprowadzonymi zmianami do programu "Dobry Start" zmienią się zasady naboru wniosków o przyznanie świadczenia. Począwszy od najbliższego roku szkolnego 2021/2022, świadczenie dobry start będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych - w miejsce gminnych i powiatowych organów właściwych.

Według nowych zasad, wnioski o świadczenie dobry start będzie można składać do ZUS tylko drogą elektroniczną, a wypłata przyznanego świadczenia będzie odbywać się wyłącznie w formie bezgotówkowej, na wskazane konto bankowe.

Jak złożyć wniosek?
 
Wnioski  drogą online można składać, tak jak w latach ubiegłych od 1 lipca do 30 listopada przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/ , przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS

Kiedy wypłaty?
  
Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Pracownicy ZUS pomogą strzegomianom w złożeniu wniosków

10 sierpnia w Ośrodku Pomocy Społecznej w Strzegomiu pojawią się pracownicy ZUS, którzy w godzinach od 10.00 do 13.00 pomogą chętnym w złożeniu wniosku przez Internet. Zainteresowani powinni przygotować na spotkanie: swój adres e-mail, numer rachunku bankowego, pesel podopiecznego oraz nazwę szkoły, do której uczęszczają dzieci.

Komu nie przysługuje świadczenie?

Świadczenie dobry start nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program Dobry Start nie obejmuje również studentów.

Fot. Pixabay.com
2021-07-28 16:39 301 Dobry Start, 300+, Ośrodek Pomocy Społecznej, Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Komentarze

~Liona

annaa, spadaj stąd. Nie rób konkurencji, pindo.

~ppppp

Nie obejmuje studentów. A później wielkie oburzonko bo ci lepiej wykształceni, przede wszystkim za pieniądze rodziców, wyjeżdżają za granicę....

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb