„NIE nowotworom u dzieci” ponownie w Strzegomiu

Przed Urzędem Miejskim w Strzegomiu stanie specjalny ambulans. 8 października, w drugą sobotę miesiąca, będą w nim wykonywane bezpłatne badania najmłodszych. To w ramach programu „NIE nowotworom u dzieci”. Lada moment ruszą zapisy!

Diagnostyka jest realizowana przez Fundację Ronalda McDonalda na pokładach mobilnych klinik i obejmuje kompleksowe badanie USG tarczycy, węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej i układu moczowo-płciowego dziecka. Trwa do 15 minut, jest bezpieczne i bezbolesne, a tuż po nim rodzice otrzymują wynik oraz ewentualną poradę lekarską.

- Jeśli można pomóc chociaż jednemu dziecku, to warte jest to każdego wysiłku - podkreśla prof. dr hab. n. med. Adam Jelonek, autorytet w dziedzinie pediatrii i nefrologii, Honorowy Prezes Zarządu Fundacji Ronalda McDonalda.   

Z badań mogą skorzystać dzieci w wieku od 9 miesiąca do 6 roku życia. Należy je poprzedzić wcześniejszą rejestracją, która będzie możliwa w dniach 26-27 września w godzinach od 11.00 do 15.00 pod numerami telefonów: 74 8560 548 oraz 74 8550 730. Liczba miejsc jest ograniczona.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że dzięki inicjatywie Fundacji od 2005 r. przebadano ponad 73 tys. dzieci, czego efektem było zdiagnozowanie niemal 18 tys. nieprawidłowości poddanych konsultacji medycznej.
2022-09-20 14:46 268 badania, Fundacja Ronalda McDonalda

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb