.
.

Nauka pływania dla trzecioklasistów

150 dzieci z gminy Strzegom w roku szkolnym 2018/2019 rozpocznie naukę pływania na Dolnośląskim Delfinku w ramach projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki  - Umiem pływać.  
 
Projekt powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” jest adresowany do uczniów klas III szkół podstawowych w całej Polsce. Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu „nauki pływania”.

Z programu, który będzie realizowany na Dolnośląskim Delfinku skorzystają dzieci z 6 szkół w gminie Strzegom (PSP nr 2, PSP nr 3, Jaroszów, Goczałkow, Olszany i Stanowice). Uczniowie będą mieli do dyspozycji 10 wejść, po 90 minut każde. Zajęcia będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 - 13.30.

Pływanie w sposób szczególny wpływa na ogólny rozwój i sprawność dzieci. Liczne badania wskazują, że „mali pływacy” mają lepszą koordynację ruchową, są bardziej sprawni, wykazują większą odwagą od „niepływających” rówieśników. Wykazano również, że ćwiczenia w wodzie i pływanie to jeden z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania i korygowania wad postawy.

2018-09-04 17:48 910 Umiem Pływać Delfinek Strzegom

Komentarze

~arturo

haha psp 2 ? moja córka chodzi do psp2 do III klasy i .....musiałem wykupić lekcje prywatnie bo jakoś się nie załapała na darmowe i dodam że III klasa jest tylko jedna w PSP 25y2un96

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb