.
.

Napad na stację paliw

Zamaskowani sprawcy, tuż przed zamknięciem jednej ze stacji paliw w Strzegomiu, sterroryzowali obsługę i ukradli z kasy 2800 zł. Po kilkunastu dniach od zdarzenia policja ujęła podejrzanych, którzy usłyszeli zarzuty i zostali aresztowani tymczasowo na 3 miesiące.

- Do zatrzymania podejrzanych doszło po tym, jak we wrześniu 2018 roku dyżurny komisariatu Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na terenie jednej z stacji paliw w Strzegomiu, tuż przed jej zamknięciem doszło do napadu – mówi st. sierż. Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP Świdnica. - Skierowani na miejsce przestępstwa policjanci ustalili, że dwaj zamaskowani sprawcy weszli do budynku stacji. Napastnicy posługując się przedmiotem przypominającym broń oraz nożem sterroryzowali obecnego na terenie obiektu pracownika obsługi, po czym ukradli z kasy pieniądze. Po napadzie uciekli z miejsca zdarzenia.

Szeroko zakrojone działania operacyjne policji doprowadziły do wytypowania osób mogących mieć związek z przestępstwem. Dalsze czynności potwierdziły podejrzenie.

4 października br. funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Strzegomiu wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali dwóch mężczyzn, mieszkańców powiatu świdnickiego w wieku 23 i 24 lat.  

Na podstawie zebranego materiału, policjanci pracujący nad tą sprawą, udowodnili podejrzanym także  usiłowanie dokonania rozboju na pracowniku innej stacji paliw, położonej w powiecie jaworskim. W tym przypadku sprawcy również posłużyli się podczas próby napadu przedmiotem przypominającym broń.

5 października mężczyźni usłyszeli zarzuty. Sąd Rejonowy w Świdnicy na wniosek Prokuratora Rejonowego w Świdnicy zastosował wobec obu mężczyzn tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za popełniane przestępstwo zatrzymanym może teraz grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

 
Źródło: KPP w Świdnicy
2018-10-06 17:45 3124 Policja Napad Strzegom

Komentarze

~Adaś 1

Brawo Policja!!! Teraz śmieciom łapy na pieniek i prawo szariatu...

~Rysio

Która to stacja paliw?

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb