Najmłodsi wracają do szkoły

Dzieci z klas I-III wrócą do nauki stacjonarnej. Rząd uznał, że zdalne lekcje dla najmłodszych są najmniej efektywne, a izolacja szkodzi uczniom.  – Wszystkie nasze szkoły są gotowe do przyjęcia dzieci od poniedziałku – wskazuje Wiesław Witkowski, wiceburmistrz Strzegomia.

- Placówki, pod nieobecność uczniów, przeszły metamorfozę. Wiele klas zostało wyremontowanych, a w międzyczasie zabezpieczono środki higieniczne do dezynfekcji – dodaje wiceburmistrz Witkowski.

Równocześnie trwa ogólnopolska akcja badania przesiewowego nauczycieli na obecność koronawirusa. Testy są dobrowolne i bezpłatne, a świdnicki sanepid zorganizował na swoim terenie specjalny punkt pobierania wymazów.

- W punkcie tym planujemy wymazać wszystkich nauczycieli, którzy zgłosili się do tej pory i wyrazili chęć przeprowadzenia badania. Na tę chwilę mamy zgłoszonych około sześciuset nauczycieli i pracowników szkół. Wyników spodziewamy się w najbliższy piątek i liczymy na jak najmniej pozytywnych - tłumaczy Marzena Krzywicka z PSSE w Świdnicy.

Przypomnijmy, że uczniowie do szkoły wrócą już w przyszły poniedziałek, 18 stycznia. Nauczyciele nie mogą jednak liczyć z tego tytułu na wcześniejsze zaszczepienie.
 
2021-01-13 14:52 426 szkoły, powrót do szkoły, nauczanie stacjonarne, gmina Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb