Nadchodzi „Zryw Wolności”

6 i 20 czerwca będzie można wziąć udział plenerowych spektaklach z elementami inscenizacji historycznej, które odbędą się w Jaroszowie i Strzegomiu. Organizatorem patriotycznego przedstawienia jest Związek Strzelecki Oddział Strzegom im. Orląt Lwowskich.

- Miło nam zaprosić na plenerowy koncert, a właściwie spektakl muzyczny z elementami inscenizacji historycznej pt. "ZRYW WOLNOŚCI", który przybliży nam historię III Powstania Śląskiego i powrotu Śląska do Polski, w formie opowieści uczestnika tamtych wydarzeń przeplatanej piosenkami i scenkami – wskazuje st. sierż. Błażej Kołodziej, reżyser i organizator przedstawienia.


Koncerty odbędą się:
- w niedzielę 06 czerwca 2021 o godzinie 16:30 na placu przy Plebanii w Jaroszowie;
- w niedzielę 20 czerwca 2021 o godzinie 16:30 w parku Strzegomskie Planty w Strzegomiu.

- Dla wszystkich uczestników zapewniamy miejsca siedzące z zachowaniem 1,5 metrowego dystansu społecznego, a także środku dezynfekujące – dodaje Błażej Kołodziej.

Zadanie realizowane przy wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej. 
2021-05-26 13:09 390 Związek Strzelecki Oddział Strzegom, Zryw Wolności, Strzegom, Jaroszów

Komentarze

1.05.1986. TO BYŁ SŁONECZNY WRĘCZ UPALNY DZIEŃ. JUŻ OD SAMEGO RANA PRZYJŚCIA DO SZKOŁY USTAWIANO NAS NA BOISKU PRZED SZKOŁĄ NR 4 ABY WYRUSZYĆ NA STADION OSIR, GDZIE ZBIERAŁY SIĘ WSZYSTKIE STRZEGOMSKIE SZKOŁY I PRZEDSZKOLA. TAM NA STADIONIE USTAWIANO NAS NA CZARNYM ŻUŻLU KLASA ZA KLASĄ, SZKOŁA ZA SZKOŁĄ. STALIŚMY TAM WIELE GODZIN OD RANA, BEZ PICIA I MOŻLIWOŚCI ODPOCZĘCIA NA TRAWIE. MÓWIONO NAM, ŻE NIE WOLNO SIADAĆ, BO MAMY STAĆ W KOROWODZIE I CZEKAĆ AŻ W POŁUDNIE WYRUSZYMY DO RYNKU. ZE SZKOŁAMI NA TYM CZARNYM ŻUŻLU BYLI MŁODZI NOWI NAUCZYCIELE, KTÓRZY MIELI ODGÓRNE WYTYCZNE. WSZYSTKIE DZIECI I MŁODZIEŻ STRZEGOMSKĄ WYPROWADZONO NA POLECENIE KOMUNISTYCZNYCH PEDAGOGÓW POD GROŹBĄ KARY ZA NIEOBECNOŚĆ I WEZWANIE RODZICÓW DO DYREKTORA. SAMI KOMUNISTYCZNI PEDAGODZY DOŁĄCZYLI DO KOROWODU DZIECI DOPIERO NA UL. ŚW. ANNY WRAZ Z CAŁĄ KOMUNISTYCZNĄ ELITĄ, SEKRETARZY, NACZELNIKÓW I ZASŁUŻONYCH TOWARZYSZY , KTÓRZY JUŻ WYPILI ZORTWÓR LUGOLA W SWOICH ELITACH I MOGLI NA TEN KRÓTKI ODCINEK KOROWODU W RYNKU POKAZAĆ SIĘ, POKAZAĆ WŁADZĘ ORAZ WYEKSPONOWAĆ SWOJE TYTUŁY I IDĄCE ZA NIMI PRZYWILEJE. OLBRZYMIA WIĘKSZOŚĆ MIESZKAŃCÓW, DZIECI, MŁODZIEŻ, RODZICE, DZIADKOWIE NIGDY NIE MIELI STYCZNOŚCI I NIE MIELI SZANS NA PODANIE ROZTWORU JODU LUGOLA. I TAK BYŁO W NASZYM STRZEGOMIU I TAK BYŁO W CAŁEJ POLSCE!!!!

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb