Nadchodzą imieniny patronów Strzegomia

W 2012 roku oficjalnie ogłoszono św. Apostołów Piotra i Pawła Patronami Miasta Strzegomia. Od tej pory 29 czerwca jest świętem wszystkich mieszkańców. Z tej okazji gmina Strzegom zaplanowała „Spotkanie imienników patronów miasta” oraz konkurs fotograficzny z nagrodami.

- Chcielibyśmy uczcić tę uroczystość w dwojaki sposób. Panów noszących podwójne imiona Piotr, Paweł i jednocześnie mieszkających na terenie gminy Strzegom zapraszamy 29 czerwca br. na „Spotkanie imienników patronów miasta”, a miłośników historii z terenu gminy Strzegom zachęcamy do udziału w konkursie fotograficznym  - informują pracownicy UM w Strzegomiu.

Entuzjaści fotografii powinni wykonać ujęcie przedstawiające atrybuty świętych (klucz i miecz) lub wizerunki świętych Apostołów Piotra i Pawła znajdujące się w przestrzeni publicznej miasta i sołectw wchodzących w skład gminy Strzegom.

- Prosimy opisać miejsce lub obiekt, który zostanie sfotografowany i wraz ze zdjęciem oraz swoimi danym kontaktowymi wysłać na adres biuletyn@strzegom.pl. Informacje telefoniczne są dostępne pod numerem: 74 8560 555 - dodają urzędnicy.
Zgłoszeń na „Spotkanie imienników patronów miasta” można dokonywać osobiście w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu lub pod wyżej wskazanym adresem e-mail oraz numerem telefonu.

Organizatorzy zapewniają, że każdy, kto do 23 czerwca 2021 br. zgłosi chęć udziału w „Spotkaniu Imienników Patronów Miasta” lub prześle zdjęcie przedstawiające atrybuty lub wizerunki świętych, otrzyma nagrodę w postaci bezpłatnej wejściówki do kina Strzegomskiego Centrum Kultury w Strzegomiu.
2021-06-10 14:56 531

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb