Reklama


Reklama


Reklama

Mural w Goczałkowie oczyszcza powietrze z siłą kilku, dojrzałych drzew! [FOTO]

Wiecznie czysta i zielona ziemia to przesłanie ekologicznego muralu w Goczałkowie, będącego pomysłem członków lokalnego stowarzyszenia „Kompas”. Dzieło powstało w ramach projektu „przEKOnajmy się, że warto…” i zostało wykonane specjalną farbą, która ma właściwości oczyszczania powietrza z tlenku azotu.

- Już jeden metr pomalowany tą farbą oczyszcza powietrze z taką samą skutecznością, co jedno dojrzałe drzewo – informuje Karolina Jarosińska ze stowarzyszenia „Kompas” w Goczałkowie.

Autorem grafiki jest artysta – Łukasz Gierlak, który stworzył bardzo wymowny i realistyczny obraz. Mural znajduje się w sąsiedztwie stacji PKP w Goczałkowie i oprócz mieszkańców, zwraca także uwagę pasażerów przejeżdżających przez miejscowość pociągów.


Przypomnijmy, aktywni goczałkowianie otrzymali grant od Fundacji Orlen w ramach programu „Moje miejsce na ziemi”. Z pozyskanych środków zrealizowali mural, a kilka tygodni wcześniej przeprowadzili warsztaty pszczelarskie dla dzieci oraz zbudowali kilkanaście domków dla pszczół murarek.

Fot.: stowarzyszenie „Kompas”

2022-06-15 12:51 1195 stowarzyszenie, Kompas, Goczałków

Komentarze

~Rudolf

Ja przEKOnałem się, że nikomu z rządzących w Polsce nie zależy na czystym powietrzu i ekologii. Najlepszy dowód to to, że rzad podjął decyzję o dotowaniu niedawno tak "znienawidzonych" kopciuchów. Przecież to absurd jakiś jest. Jak widać rząd ma w wielkim poważaniu takie organizacje jak "Kompas" i inne działające na rzecz ekologii. I po co jakieś starania by poprawić sytuację ekologiczną.

~skitterr

Już dawno wiadomo, że ekologia jest dla bogatych. A my biedne polaczki musimy żyć w dymie i pyłach. Jak by tym wszystkim ekologicznym organizacjom zależało choć trochę na tym by ludziom .żyło się bezpieczniej, to by wpłynęli na smród i dym ze słodowni bo to największy w mieście truciciel i producent smogu. Za nic słodownia i władze miasta mają mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb