L
r

Mocne otwarcie sezonu WKKW

350 koni i 250 zgłoszonych zawodników z 21 państw otworzy w najbliższy weekend sezon Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego na hipodromie w Morawie. Od 5 kwietnia na gości będzie czekał darmowy parking i wstęp, a najmłodsi będą mogli bezpłatnie pojeździć na kucykach.
 
Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego, nazywany także jeździeckim triatlonem to jeden z najbardziej widowiskowych sportów konnych. Para koń-jeździec ma do pokonania trzy próby: pełną harmonii i piękna próbę ujeżdżenia, trzymający w napięciu bieg z przeszkodami, czyli cross oraz wymagający precyzji konkurs skoków przez przeszkody.
 
Udział w zawodach Strzegom Spring Open zgłosiło blisko 250 zawodników z 21 krajów, w tym także z Chin, Japonii i USA. Najliczniejszą reprezentację stanowią biało-czerwoni, wśród których zobaczymy m.in. Jana Kamińskiego, aktualnego mistrza Polski.
 
Podczas imprezy rozegranych zostanie sześć konkursów międzynarodowych i pięć krajowych o różnym stopniu trudności. Zawody będą też jedną z pierwszych szans na uzyskanie kwalifikacji do Mistrzostw Europy Pony, które w połowie sierpnia rozegrane zostaną na hipodromie w Morawie, a także do uzyskania punktów do rankingu olimpijskiego seniorów.
 
Wstęp na zawody oraz parking są bezpłatne, a na dzieci czekają bezpłatne przejażdżki na kucykach.
 
Program dostępny jest na stronie zawodów: www.eventing.strzegomhorsetrials.pl


Źródło: fot. Leszek Wójcik
2019-04-02 16:23 351 WKKW, Morawa, Strzegom, Klub Jeździecki Stragona

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb