.
.

Mistrzostwa Polski Młodych Koni w Morawie

W jednym miejscu i w jednym czasie, aż trzy dyscypliny olimpijskie: ujeżdżenie, skoki przez przeszkody i wszechstronny konkurs konia wierzchowego. Od 20 do 23 września na hipodromie w Morawie odbędą się Mistrzostwa Polski Młodych Koni.

Impreza należy do flagowych w kraju i jest ważną próbą hodowlano – selekcyjną, która daje właścicielom wiedzę o przydatności koni w zakresie sportowym i hodowlanym.

- Jest to stała impreza organizowana od kilku lat na hipodromie w Strzegomiu, ale do tej pory tylko w dyscyplinie ujeżdżenie, wszechstronny konkurs konia wierzchowego oraz pierwotnie także w zaprzęgach – mówi Marcin Konarski, prezes Ośrodka Jeździeckiego Stragona. - W tym roku Polski Związek Hodowców Koni podjął decyzję o tym, żeby w pełni wykorzystać potencjał hipodromu i w jednym miejscu oraz czasie zorganizować Mistrzostwa Polski Młodych Koni, aż w trzech dyscyplinach olimpijskich.

Od 20 do 23 września w Morawie zaprezentują się konie w kategoriach wiekowych od 4 do 6 lat  w trzech dyscyplinach olimpijskich. Pierwszą z nich będzie ujeżdżenie, czyli swoistego rodzaju „taniec konia” w programie obowiązkowym. Kolejną dyscypliną będą skoki przez przeszkody, w której sędziowie ocenią styl i predyspozycje koni. Ostatnią i najbardziej spektakularną dyscypliną będzie wszechstronny konkurs konia wierzchowego, będący połączeniem ujeżdżenia i  skoków z biegiem terenowym.

Jak podkreślają organizatorzy, Mistrzostwa Polski Młodych Koni w Morawie to nie tylko impreza dla hodowców, ale także dla miłośników koni, przyrody i wypoczynku. Parking i wstęp na imprezę jest bezpłatny.

2018-09-19 19:12 1234 Mistrzostwa Polski Młodych Koni Stragona Morawa Konie

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb