.
.

Mistrzostwa Europy Kuców w rękach LKS Stragona!

Strzegom wyrasta na prawdziwą mekkę sportów konnych. Międzynarodowa Federacja Jeździecka kolejny raz powierzyła Klubowi LKS Stragona organizację Mistrzostw Europy Kuców i to od razu na trzy lata.
 
- Organizacyjny sukces ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Kuców sprawił, że staliśmy się naturalnym kandydatem do przeprowadzenia kolejnych edycji imprezy - mówi Marcin Konarski, przewodniczący komitetu organizacyjnego.
 
To będą już piąte mistrzostwa Europy organizowane przez Klub Sportowy LKS Stragona. Pierwsze, w kategorii juniorów odbyły się w 2012 roku. A od 2015 roku sukcesywnie co dwa odbywały się to kolejno mistrzostwa Europy młodych jeźdźców, seniorów i kuców.
 
- Organizowanie tak prestiżowych wydarzeń sportowych to spore wyzwanie – dodaje Marcin Konarski. – Jednak lata doświadczenia, przeszkolony zespół ludzi oraz odpowiednie zaplecze infrastrukturalne sprawiają, że jesteśmy w pełni przygotowania do tego zadania. Dysponujemy pięknym i świetnie przygotowanym hipodromem, na którym jeźdźcy i konie mają zapewnione optymalne warunki do treningów i startów.
 
Zawody odbędą się w terminie od 15 do 19 lipca w Strzegomiu na Dolnym Śląsku. Na arenach zmierzą się zawodnicy w wieku od 12 do 16 lat oraz ich kuce, czyli konie o wzroście do 149 cm. Dla kibiców to będzie wyjątkowe wydarzenie. W jednym miejscu i czasie rywalizacja będzie się toczyć jednocześnie w trzech dyscyplinach olimpijskich: ujeżdżeniu, WKKW i skokach przez przeszkody.
 
Fot. Mariusz Chmieliński

2020-01-17 13:53 511 LKS Stragona, konie, Morawa, Mistrzostw Europy Kuców

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb