Miliony na miejsca żłobkowe

Gmina Strzegom znalazła się na liście dolnośląskich miejscowości, do których trafiła unijna dotacja na utworzenie 50 nowych miejsc żłobkowych. Kwotę 2,8 milionów złotych otrzymała Fundacja Edukacji Europejskiej, która zrealizuje zadanie.
 
Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy rozstrzygnął kolejny już konkurs i rozdysponował 50 milionów złotych na utworzenie nowych żłobków oraz miejsc w istniejących placówkach na Dolnym Śląsku.

– W ramach tego działania nasz cel jest jasny. Chcemy pozwolić na powrót do aktywności zawodowej rodziców i opiekunów maluchów, którzy są bez pracy, a także chcą wrócić na rynek po urlopie macierzyńskim, rodzicielskim, czy też wychowawczym, mają jednak problem
z zapewnieniem opieki dla swoich pociech. Dlatego w ramach projektów, realizowanych na Dolnym Śląsku opieka będzie wiązała się z symboliczną opłatą 150-250 zł lub będzie bezpłatna. Co ważne oprócz tysiąca miejsc w żłobkach rodzice będą mogli liczyć na pomoc niań
– mówi Ewa Grzebieniak, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Fundusze w ramach unijnej dotacji przeznaczane są na tworzenie oraz wyposażenie nowych żłobków i klubów malucha oraz uruchomienie dodatkowych miejsc w już istniejących placówkach, a także na sfinansowanie opieki świadczonej przez nianie.


Źródło: Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy
2018-10-17 12:06 1619 Żłobek Urząd Pracy Strzegom Przedszkole

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb