Martyna Janaszek mistrzynią Dolnego Śląska w judo! [FOTO]

Ponad 250 zawodników i zawodniczek rywalizowało ze sobą podczas Mistrzostw Dolnego Śląska w judo, w Łagiewnikach. Martyna Janaszek reprezentująca sekcję judo AKS Strzegom wygrała wszystkie walki i została mistrzynią Dolnego Śląska.

29 lutego w Łagiewnikach odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w judo. Na tatami spotkali się najbardziej utytułowani zawodnicy i zawodniczki występujące w różnych kategoriach wiekowych. Zawody były podzielone na 5 kategorii wiekowych oraz 68 wagowych.

W szranki na macie, o najlepsze miejsca, sekcja judo AKS Strzegom wystawiła siedmiu zawodników. Judocy stanęli do swoich pojedynków z chęcią zdobycia, jak najlepszego miejsca na podium. Po emocjonujących walkach udało się. Martyna Janaszek po wygraniu wszystkich walk została mistrzynią Dolnego Śląska w judo.

Srebrnymi medalistkami, wicemistrzyniami zostały: Zuzanna Oleksiuk, Nikola Kamińska, Julka Wołczańska i Klaudia Borowiec. Jakub Zalas jako wicemistrz odebrał medal srebrny. Mniej szczęścia miał Karol Górski, musiał uznać wyższość swoich rywali i zajął miejsce czwarte.

Start w zawodach mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Miasta i Gminy Strzegom.

Tekst: Dominika Poterała
Zdjęcia: Dominika Poterała
2020-03-03 19:45 1961 judo, AKS Strzegom, Mistrzostwa Dolnego Śląska