Mamy drugi żłobek w mieście! [FOTO]

W kwietniu ubiegłego roku działalność rozpoczął pierwszy w Strzegomiu samorządowy żłobek przy ulicy Kościuszki. Teraz dzięki rządowej dotacji otwarto drugą placówkę z 26 miejscami. W sumie gmina Strzegom dysponuje przestrzenią dla 76 maluchów.

Nowy żłobek mieści się w dawnej szkole nr 3 przy ul. Jeleniogórskiej 19 w Strzegomiu. Prace adaptacyjne w budynku trwały od czerwca 2019 roku i miały na celu przystosowanie I piętra budynku dla potrzeb najmłodszych.

- W przystosowanych pomieszczeniach żłobka przygotowaliśmy dwie sale edukacyjne - jedna dla starszych, druga dla młodszych dzieci z sąsiadującymi przy salach sypialniami i łazienkami. Na potrzeby żłobka został również wykonany niewielki plac zabaw z zabawkami odpowiednimi dla małych dzieci - tłumaczy Wiesław Witkowski, wiceburmistrz Strzegomia.

Inwestycja została  dofinansowana z programu z Funduszu Pracy w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH + 2019”. Wartość inwestycji wyniosła ok. 1 mln zł, w tym planowane środki dotacji to ok. 730 tys. zł. Przez pierwsze dwa lata żłobek będzie nieodpłatny.

2020-02-14 15:27 2069 żłobek nr 2, Strzegom, nowy żłobek, Jeleniogórska, otwarcie

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb