.
.

Magazyn Szlachetnej Paczki w Strzegomiu

327 rodzin z Dolnego Śląska, w tym 7 rodzin z gminy Strzegom czeka na pomoc w ramach XVIII edycji akcji „Szlachetna Paczka”. Liczy się każdy gest, bo potrzeby są ogromne, a brakuje jedzenia, ubrań, czy elementów wyposażenia mieszkania.

Od 17 listopada do 9 grudnia, każdy może stać się darczyńcą Szlachetnej Paczki i decydować do kogo trafi pomoc i upominki. Z historiami, potrzebami i marzeniami osób potrzebujących można zapoznać się na stronie internetowej akcji.

- Nie pomagamy finansowo, a materialnie w bieżących potrzebach. To jest tak zwane mądre pomaganie, ponieważ staramy się dać rodzinie przysłowiową wędkę, żeby pomóc w trudnej sytuacji, ale także zmotywować do działania – tłumaczy Małgorzata Świstek, lider rejonu Strzegom w akcji Szlachetna Paczka. – W Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Strzegomiu już od 10 lat przygotowujemy paczkę, jako darczyńcy. W tym roku wraz z uczniami, rodzicami, kadrą szkoły zorganizowaliśmy magazyn Szlachetnej Paczki i mamy nadzieję, że ułatwi to podjęcie decyzji potencjalnych darczyńców, aby pomóc potrzebującym.

Magazyn Szlachetnej Paczki powstał w PSP nr 3 w Strzegomiu przy ul. Brzegowej 1. Tam można zostawić dary dla wybranej rodziny. Organizatorzy zapewniają także dowóz paczek od darczyńcy do magazynu.

Przez 18 lat działania akcji, udział w niej wzięło około 4 milionów darczyńców, a łączna wartość pomocy materialnej przekroczyła 250 milionów złotych. Więcej informacji na stronie: www.szlachetnapaczka.pl


Źródło: szlachetnapaczka.pl / fot. szlachetnapaczka.pl
2018-11-18 11:00 1312

Komentarze

~uikosqor

http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Dosage For Amoxicillin 500mg Amoxicillin 500 Mg rcu.lgfx.naszstrzegom.pl.dwm.yz http://mewkid.net/who-is-xandra/

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb