.
.

Ludzie dla ludzi w Rusku [FOTO]

Kiedy w hurtowniach zabrakło maseczek ochronnych, Koło Gospodyń Wiejskich z Ruska postanowiło wziąć sprawę w swoje ręce i uszyć je dla mieszkańców. W 4 dni powstało 200 maseczek, które bezpłatnie trafiają do odbiorców. To jednak nie jest ostatnie słowo aktywistek z Ruska.

Niewielka społeczność miejscowości Rusko potrafi zadbać o siebie w każdej sytuacji. Mieszkańcy w walce z epidemią apelują o pozostanie w domach, ale również przyłączyli się do akcji szycia maseczek ochronnych.

- Nasze moce przerobowe to 5 osób, własne materiały i narzędzia. Przez 4 dni udało nam się wykonać 200 sztuk maseczek. Proces powstawania jest dość złożony, ponieważ zależy nam na jakości. Dwie panie kroją materiał, kolejne dwie szyją, a jedna odkaża i prasuje - tłumaczy Aleksandra Bochyńska, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Rusku.
 
Maski trafiły do lokalnego sklepu i są dostępne nieodpłatnie dla mieszańców Ruska. To jednak nie koniec akcji, ponieważ zgodnie z zapowiedzią członkiń Koła - powstaje kolejne 200 sztuk maseczek ochronnych.
 
- Pragnę podkreślić, że inicjatorką pomysłu jest pani Bibianna Kostrzewa, członkini naszego Koła - dodaje Aleksandra Bochyńska.

Członkinie Koła zapowiadają wsparcie dla szpitala zakaźnego w regionie.

Fot. Bibianna Kostrzewa

2020-03-31 12:04 1056 koronawirus, Rusko, maseczki, Koło Gospodyń Wiejskich

Komentarze

Bardzo cenię taką Postawę,,jest to bardzo cenne, ponieważ aby dostać taką maskę ochrona to trzeba zapłacić do 30 złotych Życzę dalszej owocnej Pracy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb