.
.

Koronawirus nie zwalnia uczniów z zajęć [FOTO+FILM]

Szkoły w gminie Strzegom stoją puste, ale to nie ferie. Zagrożenie epidemiczne nie zwalnia z zajęć. W Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego praca wre, bo lekcje odbywają się on-line.

- Zajęcia w liceum przebiegają wieloformatowo. Kontakt nauczycieli z uczniami odbywa się poprzez elektroniczny dziennik. Prowadzimy również sesje on-line, dzięki którym młodzież przebywa w swoich domach, a czerpie wiedzę, jak podczas tradycyjnych zajęć - tłumaczy Tomasz Marczak, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu.

Lekcje on-line trwają około 45 minut i są realizowane dla 9-cio osobowych grup. Ponadto nauczyciele nagrywają wykłady i przesyłają je uczniom przez komunikatory internetowe.

- W obecnej sytuacji mamy propozycję dla uczniów klas maturalnych. Mamy możliwość, aby zorganizować próbną maturę ustną w wersji on-line. Podczas egzaminu, trzy osoby będą w wirtualnej klasie, jedna z nich będzie udzielała odpowiedzi, a dwie będą się w tym czasie przygotowywały - tłumaczy Tomasz Marczak.

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego jest znakomicie przygotowaną szkołą do zdalnej formuły prowadzenia zajęć. Dysponuje ośmioma pracowniami, wyposażonymi w nowoczesne tablice interaktywne oraz komputery, które także są udostępniane na życzenie uczniów do domu.

Warto podkreślić, że pozostałe szkoły i nauczyciele w gminie Strzegom także prowadzą zdalne lekcje z bardzo dobrym wynikiem.

Przypominamy, że zajęcia w szkołach zawieszono do 25 marca br., jednak podczas najbliższej, poniedziałkowej konferencji, Ministerstwo Edukacji podejmie decyzję o ewentualnym, dalszym przedłużeniu pobytu uczniów w domach.

 
2020-03-20 18:20 700 koronawirus, Strzegom, Liceum Ogólnokształcące, Tomasz Marczak

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb