Kolorowy marsz w Dniu Praw Dziecka! [FOTO]

Kolorowy korowód z hasłami o prawie do szczęścia, radości i zabawy - tak uczniowie z PSP nr 3 w Strzegomiu uczcili Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Do akcji przyłączyli się  podopieczni Zespołu  Szkół  Specjalnych w Strzegomiu.
 
20 listopada, w XXX rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, uczniowie z  PSP nr 3 w Strzegomiu zorganizowali kolorowy korowód, który przeszedł ulicami Strzegomia. Do akcji zaproszono także uczniów ZSS w Strzegomiu. Podczas marszu, dzieci prezentowały hasła z najważniejszymi prawami na rzecz wsparcia i solidarności z tymi, których prawa nie są respektowane.
 
- W naszej placówce zostały przeprowadzone specjalne zajęcia o prawach dzieci, a zespoły klasowe przygotowały hasła i transparenty związane z tymi  prawami. Finałem akcji był Marsz Praw Dzieci – tłumaczy Agnieszka Łukaszonek, dyrektor PSP nr 3 w Strzegomiu.

Uczniowie i opiekunowie byli ubrani na niebiesko lub posiadali niebieskie akcenty. Wszystko na znak zaangażowania w globalne obchody Dnia Praw Dziecka, nazywanego również niebieskim dniem. Kolor niebieski w tym przypadku nawiązuje do koloru logo inicjatora akcji – UNICEF.

Fot. UM w Strzegomiu

Źródło: Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Strzegomiu, Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu, UNICEF
2019-11-21 12:08 1686

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb