.
.

Kolorowe i ciepłe wnętrze [FOTO]

Trwają prace wykończeniowe i doposażenie wnętrz przedszkola przy ulicy Kościuszki w Strzegomiu. Czasu jest nie wiele, bo 1 kwietnia 2019 roku rozpocznie swoją działalność żłobek. We wnętrzu robi się kolorowo i działa już ogrzewanie.

Budynek zaprojektowana z zastosowaniem technologii gwarantujących podwyższone parametry energetyczne. Obecnie budynek jest ogrzewany pompą ciepła z 10 odwiertami, a energię elektryczną dostarczają ogniwa fotowoltaiczne. Docelowo, taki system grzewczy i zasilania powinien przynieść oszczędności eksploatacyjne, tym bardziej, że budynek ma ponad 1900 m kw.

- W skład obiektu wchodzi 6 sal przedszkolnych i żłobkowych, sala wielofunkcyjna, zabaw, antresole, szatnie, zaplecze kuchenne, gabinet pielęgniarki i logopedy, pomieszczenia biurowe oraz techniczne – mówi Katarzyna Cioruń, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych UM w Strzegomiu. - Na terenie przy przedszkolu powstaną 3 place zabaw dostosowane do różnych grup wiekowych, w tym zjeżdżalnie terenowe i amfiteatr, a także sad owocowy oraz ogrody: "ptasi" i "motyli".

Żłobek rozpocznie swoja działalność od 1 kwietnia 2019 roku, a przedszkole z dniem 1 września przyszłego roku. Czasu jest zatem niewiele, a zanim to się stanie, obiekt musi być odpowiednio wyposażony. Środki przeznaczone na ten cel mają pochodzić z dotacji Europejskiego Funduszu Społecznego opiewającej na kwotę ponad 1,3 mln zł.

Źródło: UM w Strzegomiu
2018-11-30 17:10 1510 Nowe przedszkole, żłobek, Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb