Kolejne podwórko w mieście zmieniło swoje oblicze [FOTO]

Po wielu miesiącach prac zakończyła się rewitalizacja dużego podwórka w samym centrum Strzegomia. Chodzi o obszar pomiędzy ulicami: Kościelną, Dąbrowskiego i Szkolną. Teren po remoncie robi wrażenie!

Wioleta Wnęk-Soczyńska
z UM w Strzegomiu informuje, że zakończyły się odbiory techniczne, a wszelkie uchybienia i usterki zostały naprawione. - Do założenia pozostał nam jeszcze monitoring, który będzie zamontowany w ciągu najbliższych dni – dodaje naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej  i  Lokalowej  Urzędu  Miejskiego w Strzegomiu.

Co ważne, przy okazji tego remontu wymieniono nawierzchnię drogi dojazdowej do parkingu, którego administratorem jest spółka ZUK. Zamiast szutru pojawiła się nawierzchnia z kostki granitowej. Na wyremontowanym podwórku zainstalowano nowe oświetlenie oraz wykonano nasadzenia krzewów ozdobnych i bylin.

Inwestycja w sumie pochłonęła ponad 1 mln.

Źródło: Gmina Strzegom (opr. red.)
2022-09-16 17:28 859 podwórko, remont, Strzegom

Komentarze

~Viki33

Pełno granitu i betonu, zero zieleni! Nie ma się czym chwalić... W dzisiejszych czasach taka tzw. "betonoza" to juz wstyd i obciach.

~Dwa oka

I od razu dużo mniej miejsc parkingowych. Te remonty ulic i podwórek to tak jakby na złość mieszkańcom. Za każdym razem gdzie nie robią to ubywa miejsc dla samochodów mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb