.
.

Jest kasa na ferie w gminie Strzegom

22 stycznia gmina Strzegom rozdysponowała prawie 62 tys. zł na zadania publiczne przez organizacje pozarządowe. Dzięki pieniądzom około 370 dzieci będzie miało możliwość skorzystania z co najmniej 5-dniowego wypoczynku zimowego w formie wyjazdu lub półkolonii.
 
- Wczoraj rozstrzygnięty został III otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym - tłumaczy Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia. - Rozdysponowaliśmy 61 800 zł na realizację 8 zadań publicznych przez 6 gminnych organizacji pozarządowych. Dzięki dofinansowaniu z budżetu gminy ok. 370 dzieci będzie miało możliwość skorzystania z co najmniej 5-dniowego wypoczynku w formie wyjazdu lub półkolonii.

Pieniądze na wypoczynek w okresie ferii zimowych w formach wyjazdowych otrzymało Stowarzyszenie Wspierania Kultury w Gminie Strzegom "Akcja", które zorganizuje zimowisko z kilkoma noclegami w Kowarach. Na ten cel gmina przeznaczyła 14 tys. złotych. Pieniądze w kwocie 11 tys. zł otrzymało także Koło Przyjaciół Dzieci "Copernicus" przy PSP nr 2 w Strzegomiu. Organizatorzy chcą zorganizować kilkudniowy wyjazd na narty.

Środki otrzymały także organizacje, które stworzą obszar do spędzenia czasu ferii w mieście i na wsi. 5 tys. złotych otrzymał Uczniowski Klub Sportowy "Aktywna Kostrza", który zorganizuje cykl spotkań dla dzieci i młodzieży pn. "Po internecie nie surfuję - historię i sztukę na żywo obserwuję, w sporcie się również lubuję".  Pieniądze w kwocie 2835 zł trafiły także do Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Dolnośląski Oddział Regionalny - Koło Przyjaciół Dzieci oraz w kwocie 3500 zł do Stowarzyszenia Mieszkańców na Rzecz Rozwoju Wsi Stanowice. Stowarzyszenie Wspierania Kultury w Gminie Strzegom "Akcja" otrzymało kwotę 7 tys. złotych, a Koło Przyjaciół Dzieci "Copernicus" przy PSP nr 2 w Strzegomiu zabezpieczono sumą 10 tys. złotych.  8465 zł otrzymało Stowarzyszenie Pedagogów i Psychologów Gminy Strzegom, które zorganizuje półkolonie pn. "Czym skorupka za młodu nasiąknie...".

Przypominamy tym samym, że ferie w województwie dolnośląskim przypadają od 10 lutego do 23 lutego 2020 roku. Pozostaje mieć zatem nadzieję, że w tym okresie pojawi się także śnieg.

Fot.: pixabay.com
2020-01-23 11:30 740 ferie, zima, Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb