„Harcerska Lilijka” nabiera kształtu [FOTO]

Harcerze w Strzegomiu wreszcie doczekają się swojego symbolu. W mieście niebawem stanie pomnik „Harcerskiej Lilijki”. Projekt zadania, w ramach budżetu obywatelskiego, złożyła Anna Rudnicka-Kubiak, a jego wykonawcą jest znany strzegomski rzeźbiarz - Jerzy Zysk.

Pomnik stanie na terenie parku miejskiego przy ul. Kościuszki w Strzegomiu. Będzie się składał z granitowej bryły o wysokości ok. 250 cm, którą zwieńczy harcerska lilijka o wysokości ok. 200 cm. Przy pomniku pojawi się także tablica z tekstem wielkiego skauta Leopolda Ungeheuera, wyrażającym istotę harcerstwa.

Strzegomscy harcerze od wielu lat czekali na swój symbol, tym bardziej że stanowią ważną cześć społeczności lokalnej. Mają swoje ideały, wartości i cele, do których zmierzają.

- Lilijka jest symbolem czystości - kompasem wyznaczającym tym młodym ludziom drogę, drogę wszystkich harcerzy. W dzisiejszych czasach, kiedy tak nisko cenione są wartości wśród młodzieży, pomnik ten być może natchnie niejednego młodego człowieka, aby zostać harcerzem, harcerką – wskazuje pomysłodawczyni i autorka pomnika Anna Rudnicka Kubiak.

Uroczystość odsłonięcia pomnika nastąpi w dniu 4 września br., w ramach obchodów Święta Granitu Strzegomskiego.

Fot. Gmina Strzegom / Jerzy Zysk
2021-07-07 21:19 533 Harcerska Lilijka, rzeźba, Strzegom, Jerzy Zysk, Anna Rudnicka-Kubiak

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb