.
.

Gwiazdy w strzegomskim LO [FOTO]

Z gwiazdorską obsadą obchodzono tegoroczne święto teatru w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu. Wśród znanych osobowości, które zagrały w spektaklu Mamma Mia 2 pojawili się Beata Tadla, Agnieszka Kawiorska oraz Mirosław Żurek.

15 grudnia w auli strzegomskiego liceum zabrzmiały fragmenty musicalu Mamma Mia 2. Z uwagi na duże zainteresowanie, spektakl odegrano trzykrotnie.

- W akcie pierwszym wystąpili tradycyjnie uczniowie – mówi Tomasz Marczak, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu. – W tym roku mieliśmy niespodziankę, ponieważ uczennica pierwszej klasy, pochodząca z Ukrainy zaśpiewała piosenkę w rodzimym języku i stroju ludowym. Było to atrakcyjne uzupełnienie muzyczne.

W drugim akcie wystąpili nauczyciele, a w trzecim zaproszeni goście, w tym osobowości aktorskie i medialne: Beata Tadla, Mirosław Żurek, Agnieszka Kawiorska i Mirosław Oczkoś.

- Spektakl Mamma Mia 2 był kontynuacją wątków i historii które podjęliśmy w pierwszej części, rok temu. Scenariusz udało mi się zaadoptować na podstawie fragmentów musicalu dodając parę elementów związanych z lokalną społecznością. Reżyseria to tradycyjnie Mirosław Oczkoś i moja skromna osoba – dodaje dyrektor.

Zwieńczeniem spektaklu było wręczenie stypendiów maturzystom LO, za wysokie wyniki maturalne i zaangażowanie w życie szkoły. Nagrody otrzymali:  Martyna Zielkowka, Natalia Bodnar, Natalia Kożewnikow i Arkadiusz Cymer.

Imprezę patronatem honorowym objął Ambasador Grecji w Polsce - Evangelos Tsaoussis, a wśród gości nie zabrakło samorządowców, polityków i znanych osobowości z powiatu świdnickiego.

2018-12-16 10:40 2481 LO w Strzegomiu, Mamma Mia 2, liceum ogólnokształcące

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb